Zidane panenkás 11-ese, majd piros lapot érő fejelése élete utolsó meccsén, Materazzi egyenlítő gólja, Trezeguet hibája a büntetőknél, Grosso mindent eldöntő 11-ese – beleborzongtál már a felsorolásba is, ugye? 9. Spanyolország – Olaszország: 4-0 (2012. július 1. ) A végére maradt a legsúlyosabb vereség, egyben az Eb-döntők történelmének legnagyobb különbségű meccse. A fináléba kisebb meglepetésre eljutó Azzurri a kor szupercsapatával csapott össze, az ekkorra roppant mód elfáradó, valamint sérülések által is sújtott olasz válogatott végül túlzóan sima verésbe szaladt bele Iniestáék ellen David Silva, Jordi Alba, Fernando Torres és Juan Mata góljaival.

2000 eb döntő élő

Nincs tehát Gomes-mezem, bár szívesen eltettem volna. " Az UEFA illetékesei szerint Igor Sramka döntésével megváltoztatta, kibővítette a partjelzők (ahogy manapság mondjuk: asszisztensek) feladatkörét. Forradalmasította ezt a szerepet. Igor Sramka egyébként már nem él, 2017-ben mindössze 57 évesen szívroham következtében halt meg. Az UEFA fegyelmi bizottsága Abal Xavier játékjogát kilenc hónapra, Nuno Gomesét nyolc hónapra, Paulo Bentoét hat hónapra függesztette fel. A portugál szövetséget 175. 000 svájci frankra büntette. Ehhez a viharos elődöntőhöz képest a finálé másik csapatáról határozó mérkőzés viszonylag csendes volt. 120 perc gól nélkül, majd 3-1 az olaszoknak 11-es párbaj után a társházigazda Hollandiával szemben Amszterdamban. A döntő nagy kérdése nemcsak az volt, hogy ki nyer aznap, hanem: ki lesz a két válogatott közül kétszeres győztes? Több mint egy félórán keresztül úgy tűnt, hogy Olaszország. Ugyanis Marco Delvecchio 55. percben szerzett góljára Franciaország még a 93. percben sem tudott válaszolni.

12. Felvi.hu ponthatárok

Feliratkozom a hírlevélre Hírlevél feliratkozás Ne maradjon le a legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket! Feliratkozom a hírlevélre

Brazília – Olaszország: 0-0, 11-esekkel: 3-2 (világbajnoki döntő, 1994. július 17. ) A második döntő, egyben a második vereség Brazília ellen. Egy produkció, amit senki nem felejt el: Roby Baggio parádéja a torna során. Aztán egy mozdulat, amit pláne nem felejtünk el soha: Roby Baggio az égbe bombázza a mindent eldöntő 11-est, a világ akkori legjobb játékosának a hibájával pedig Brazília lett négyszeres világbajnok. 7. Olaszország – Franciaország: 1-2 (Eb-döntő, 2000. július 2. ) Mai napig talán a legfájdalmasabb emlék a 2000-es Eb-döntője, hiszen Marco Delvecchio góljával egészen a 94. percig Eb-győztesnek érezhette magát az Azzurri – aztán jött Sylvain Wiltord. Majd jött a hosszabbítás, ott pedig jött David Trezeguet aranygólja, Olaszország pedig újra szegényebb lett egy álommal… 8. Olaszország – Franciaország: 1-1, 11-esekkel: 5-3 (világbajnoki döntő, 2006. július 9. ) Alig 6 évet kellett viszont várni a méltó revansra. 2006-ban, Berlinben mai napig utolsó nagy trófeáját hódította el az Azzurri, akiképpen ma 15 éve végül büntetőkkel múlták felül a franciákat.

Tuesday, 05-Jul-22 20:50:02 UTC